Dvoukolo Brdské ligy - Líchovy 22. 7. 2012

22.07.2012 11:00

Líchovy

Ráno jsme se probouzely postupně, první byla slyšet Míša, pak Jana po které opustila stan Marie, skoro zárověň s Miren. Zuzka byla taky brzy na nohou. Irča s Eliškou si dávaly na čas. Ostatní už byly po ranní kávě a snídani, když se vysoukaly ze stanů. Začalo pomalé balení a přesun na včerejší místečko, ze kterého byl pěkný pohled na startující družstva. Myšák nás mile překvapil, když dovezl ještě teplou česnečku, talíře i lžíce. Celé družstvo si pochutnalo, Čolda nám opékal zbylé párky a špekáčky, takže nevím, nevím, jestli nebudou děvčata při útoku moc těžká.

Dnes losovala Eliška, na kterou dnes vyšla béčka, proudy běžely Andy se Zuzkou, jinak zbytek - klasika. Eliška si dala s losem na čas a pod velký stan přinesla startovní číslo 4. Měla trochu obavu, jak to přijmeme, ale, stejně musíme jít na plno, jinak to nemá cenu. Tak tedy začala horečná příprava. Nejdřív přípravné plato a pak už rovnou na plato č. 2. V základním kole měla Miren zásek na koši, při pokusu o našroubování jí koš vypadl z ruky a tak ho honila po zemi, konečný čas Zuzky byl 22, 81s. Andrea byla o 0, 44s rychlejší. Zatím poslední místo. Za námi běželo ještě hodně ženských družstev a světe, div se , my jsme šly do rozstřelu ze šestého místa se třetími Petrovicemi. Toto ženské družstvo známe z minulých kol BL i z Oblastního kola. Petrovické udělaly čas 22, 54s. Andy měla 19, 14s a Zuzka 20, 04s. Tento čas nás posul do bojů o třetí místo. Našimi soupeřkami byla děvčata z Radětic. I toto družstvo známe, neboť se s ním na soutěžích pravidelně setkáváme. Při tomto útoku jsme si vybraly svůj díl smůly. První start radětické ulily, při opakovaném startu nevystřelila startovní pistole a než startér znovu nabil, tak se nám sesunul Jany savec do céček, startér nepovolil úpravu základny a tak jsme po výstřelu vyrazily k celkem rozhozené základně. Jana nadzdvihla savec, aby Míša mohla Zuzce spojit céčka, rovněž počkala až Miren našroubuje a pak na nic nečekala, hned vytahovala savec z kádě, Míša přidala, Elda se trošku poválela na béčkách, Vendy luxusně dala troják a proudy sestřelily v čase 22, 02s. Radětické byly rychlejší, dnes tedy místo 4.

Bodíky do celkového hodnocení přibývají pomalu, ale zato každou soutěž.