Zpráva o činnosti našeho sboru prezentovaná na naší Výroční valné hromadě

10.01.2014 18:00

Zpráva o činnosti v roce 2014

V současné době má náš sbor 11 členek.

Náš soutěžní rok začal v květnu tréninky na vodu v Hýskově. Tréninky letos začaly později než v roce 2012 z důvodu špatného a chladného počasí.

Sezóna pro nás začala tradičně v Praze Třebonicích. Tato soutěž pro nás znamená první ostrý start po zimní odmlce. V Třebonicích se prováděly dva útoky, časy obou se sčítaly. V konkurenci 7 družstev jsme zvítězily. Soutěže se zúčastnila i dvě družstva se kterými se setkáváme na soutěžích Brdské ligy.

Další v pořadí byla soutěž opět pořádaná v květnu, tentokrát se jednalo o soutěž okrskovou v Chrustenicích. Okrskové soutěže se účastnilo jen družstvo ze Svatého Jana pod skalou. Ženy byly rády, že mají soupeřky a že nebudou soutěžit sami se sebou. Také tady se běžely dva útoky z nichž lepší se započítával do konečného hodnocení. Oba naše časy byly pod 21s a oba stačily na první místo.

Za týden se konala naše okrsková soutěž v Chyňavě, kromě nás se zúčastnily ženy z Malých Přílep a Chyňavy. Všechna přítomná družstva se setkala za týden v Hořovicích na Okresním kole v požárním sportu. Počasí opět nepřálo, ale naše SDH zabojovalo a s konečným součtem 3 bodů postoupilo do Krajského kola, letos konaného v Rakovníku.

V neděli po chyňavském okrsku se konalo 1. kolo BL v Bojanovicích. Pořádající SDH Sloup vzhledem k nepřízni počasí velmi slušně připravilo soutěžní dráhy. Z 9. družstev jsme skončily na 7. místě.

Druhý víkend v červnu se konalo 2. kolo BL v Kňovicích, pořadatelem bylo SDH Nalžovice. Časem 21, 27s končíme hluboko v poli poražených, na předposledním 7. místě.

16. 6. se v Rakovníku konalo Krajské kolo v požárním sportu. Letošní ročník se koná pro ženská družstva pouze v neděli. Po slavnostním nástupu v 8 hodin začal trénink na 100m překážkového běhu. Naše SDH bylo jak zakleté, v prvních rozbězích jsm eměly jen 5 platných časů, ve druhých 6 platných pokusů. Naše časy nevěstily nic dobrého, součet nejlepších rozběhů má hodnotu 139, 08s. Téměř všechna naše děvčata v jednom ze svých pokusů spadla, zakopla, či nespojila rozdělovač. Štafetové běhy nás potěšily a čas 74, 92s je zase o něco maličko lepší než loňský. V požárním útoku jsme loňský úspěch neobhájily. V útocích jsme obsadily 6. místo a celkové 10 je horší než loňské umístění.

Koncem června se konalo další, v pořadí třetí kolo BL v Tochovicích. Přítomno bylo 8 ženských družstev, my s časem 19, 31s končíme na 5. místě.

V polovině července se konalo první dvojkolo, Chotilsko v sobotu a  v neděli jsme BL pořádaly my na hřišti v Prostřední Lhotě. V sobotu jsme se  v konkurenci 8 družstev umístily na 4. místě. V nedělním kole jsme se jako pořadatelky umístily na 6. místě. Musíme se pochválit za bezchybnou organizaci tohoto dvojkola pořádaného společně s SDH  Chotilsko. Počasí i štěstěna nám přála i následující týden, kdy se konalo druhé dvojkolo Solopysky, Líchovy. V základním kole jssme dosáhly času 18, 48s a tento čas nás vynesl na druhé místo. Za soupeřky nám čas družstev určil sloupecké ženy, které jsme porazily rozdílem 0, 65s. Ve finále jsme narazily na ženy z Chotilska a časem 19, 78s získáváme letošní první bednu a to druhé místo. V neděli jsme se umístily časem 32, 96s na 7. místě z 10 zúčastněných.

První srpnovou soutěž pořádanou Brdskou ligou pořádalo SDH Zalužany. Tady došlo v našem družstvu ke zranění béčkařky. Na příbramské poliklinice diagnostikovali 3 zlomené kůstky a přetržené šlachy na prostředníčku, to všechno na levé ruce. Časem 21, 65s končíme na nebodovaném 9. místě.

Následující dvojkolo se konalo ve Věšíně, pořadatel SDH Buková. Za nás běžela chotilská závodnice, která nezvládla béčko a po rozpojení a znovu spojení koncovek končíme na chvostě soutěžního pole, předposlední z devíti družstev. Následující BL pořádá SDH Kojetín na sportovním hřišti Petrovice. Tady se nám pro změnu velmi dařilo, umístily jsme se na druhém místě 1s za vítěznými Petrovicemi.

Na konci srpna se zástupkyně našeho SDH zúčastnily oslav v sousední Lhotce a celé družstvo pak odpolední soutěže. Po druhé štafetě a pátém útoku získáváme celkové druhé místo. Oslav a soutěže na Lhotce se zúčastnilo 7. ženských družstev.

Závěr BL se konal v Chrástu na Valše a pořádalo ho SDH Namnice. Časem 22, 34s jsme postoupily do semifinále. Nakonec obsazujeme 4. místo.

Závěrem BL pro nás letošní soutěžení neskončilo, ještě nás čekala soutěž v Hýskově a Nejdku.

V Hýskově za účasti tří ženských družstev získáváme 1. místo. Zároveň s putovním pohárem, pohárem za první místo, dostáváme dort a peugeota s plnou nádrží na víkend. Tato cena se velmi hodí, protože následující víkend nás čekala poslední letošní soutěž a do Nejdku je cesta dlouhá a náročná. Tuto jedinou soutěž za nás běžel béčka muž, což bylo na nástupu schváleno. Časem 28, 5s získáváme 2. místo.

Loňská sezóna byla pro nás jako houpačka. Jednou se hodně dařilo, poté následovalo zhoupnutí na nepříznivou stranu.

Také v konečném hodnocení Brdské ligy jsme si pohoršily a skončily na 6. místě, ale vzhledem k větší návštěvnosti ženských družstev není toto posunutí až tak pohoršení, avšak tento výsledek není pro nás uspokojivý. Je nutno říci, že před dvěma roky na postup do play-off stačilo mít čas 20 - 21s, dnes už je čas 20 hodně, nejlépe 18 - 19s. Už z toho je patrné, jak je tato soutěž náročná. Slavnostního vyhlášení výsledků BL se zúčastnily 2 naše členky a jedna jako členka Rady BL.

Příští sezónu budeme opět pořádat jedno z kol BL, zase v součinnosti s SDH Chotilsko.

Na našich úspěších se podíleli: Mirka Karásková, Jana Urbanová, Míša Ryndová, Irča Malá, Alena Najmanová, Vendula Malá, Eliška Bílá, Andrea Štětková, Zuzka Hřebíková, Martina Jartimová - naše nová členka, Karolína Římalová, Lucka Hřebíková a v neposlední řadě Jirka Urban coby béčkař v Nejdku.

Na závěr bychom chtěly poděkovat našim sponzorům.