Okrskové kolo v požárním sportu - Chyňava

10.05.2014 09:00

Okrsek - Chyňava

foto:  https://staramys.rajce.idnes.cz

10. 5. jsme vyrazily na okrsek do Chyňavy, sraz byl v 8 u Jany, všichni dorazili včas, vozík byl naložen a vyrazili jsme směr Železná pro Miren a dál do Chyňavy na hřiště v areálu bývalých kasáren. Čolík se vracel pro kameru a nástavec na mašinu, Myšák dnes dělal hlavního rozhodčího.

Krátce po deváté byl vyhlášen nástup všech soutěžních družstev. Petr Kšír, coby velitel okrsku, podal hlášení veliteli soutěže P. Cajthamlovi. Došlo k představení činovníků, soutěžící byli seznámeni se specifiky soutěže a každé družstvo si vylosovalo pořadí startu.

Velitel soutěže - Cajthaml Pavel

Časomíra         - Kořínek

Hl. rozhodčí     - Malý Zdeněk

Letos losujeme pořadí od proudařek a dnes to padlo na Elišku, vylosovala č. 1

Na start 100m překážkového běhu se postavily holky v pořadí Vendy, Zuzka, Elda a Iren. Časy: 27, 22s; 25,00s; 29,19s; 26, 15s; po vyškrtnutí nejhoršího času máme v součtu 78, 3s, přesně dvě sekundy ztrácíme na Chyňavu 76, 3s.

Po půlhodinové přestávce během které chyňavští přemístili auto s časomírou blíž ke stanovišti startu útoků, se odpískala pěti minutová příprava na disciplínu PÚ. Po odběhnutí 7 družstev mužů se posouvalo plato a káď o jedno B blíž k terčům, tak aby vyhovovalo pravidlům pro útoky žen. Za naše Modré šla sestava : proudy Zuzka, Eliška, troják Vendy, béčko Iren, stroj Míša, savce Jana, koš Miren. Holky se domluvily, že půjdou na jistotu, nechtěly nic uspěchat a počkají si, až v klidu doběhnou, proto je na fotce Vendy už otočená, připravená na vodu a vodička si teprve razí cestu prvním bé. Nástřikový terč se rozsvítil v čase 29, 72s na pravém terči, na levém byl čas lehce lepší 26, 42s. Tyto časy nic nemění na tom, že jsme útok zvládly na jedničku a zaslouženě jsme vyhrály součtem bodů 3. Chyňavská děvčata měla též součet z obou disciplín 3. při stejném počtu bodů rozhoduje rychlejší požární útok.

Během soutěže odstoupil hlavní rozhodčí z této funkce a stal se pomocným na platě. K tomuto rozhodnutí ho vedlo přesvědčení o nesprávném postupu úpravy materiálu po uvolnění dráhy na 100m překážek u mužského družstva Chyňavy. Této funce se ujal p. Jaroslav Ubl.