Okresní kolo v PS, Chyňava

31.05.2014 09:00

Okresní kolo v požárním sportu, Chyňava

 pod naším modrým stanem vládne od rána pohoda, ílajka vlaje, holky se rozcvičují a od Andy dostáváme školení o bio mléku z Kantráče.

Po prezentaci byl v 9 hod. vyhlášen nástup soutěžních družstev. Byli představeni rozhodčí a zároveň byla upřesněna sportovní obuv na celý průběh soutěže. V propozicích nebyly zakázány tretry a tudíž holky běžely v tretrách. Zuzka začala lehce panikařit, že je má doma, přestože jsme se domlouvaly, že se vezmou, pro případ, co kdyby. A ten případ nastal. Naše Modré šly na řadu jako šesté, ve složení: okénko: Eliška, překážka: Andy, kladina a rozdík: Zuzka, hasičák: Vendy. Eliška vystartovala jak o život, ale hned po proskočení okénka jí vypadla proudnice zpoza opasku. Po 3 krocích se obrací, zvedá proudnici a znovu se rozbíhá. Tento úkon nás zbrzdil o cenné sekundy. Andy dobře, Zuzce se podařilo vzít pravé kolo a levé spojky, kladina dobrý, rozdík dobrý, spojení a rozpojení taky dobrý a už má v ruce proudnici Vendy, její hasičák dobrý a už jsme v cíli v čase 77, 92s. Po ukončení pokusů se přesouváme znovu pod stan, pozorujeme poslední útoky mužů. Poslední - muži ze Zaječova velmi překvalili, jejich PÚ byl nejlepší 31, 17s.

 Pro ženská družstva byla trať upravena a jako první nastupují Broumy. Čas na útokách ubíhal rychle a už jdeme na přípravné plato, které tady plní nám neznámou funkci, protože se nic neměřilo ani nekontrolovalo. Rozhodčí startu upozornil, že nemusí vyjít výstřel a proto nahlas hlásí TEĎ a družstvo běží i bez výstřelu. Jana s Miren naměřily značky a Jana upozornila proudařky, že u nástřikové čáry je bažina, aby si daly pozor. Po výstřelu jde všechno jak po drátkách.   A už Zuzka s Eliškou sedí u nástřikové čáry, tedy Zuzka nesedí, protože jí to podjelo a  na čáru téměř dojela, takže než se srovná uběhnou cenné sekundy. Náš výsledný čas je nehezký - 34, 94s. Holky nejsou spokojeny a už se smířily s tím, že se letos pojedou na kraj jen podívat, ale budou bez nervů. Jenže radující se chyňavská děvčata to zkazila víc než my. Rozdík nechal zavřený pravý proud a chvíli netušil. Tato chvíle stačila na naše vítězství. Když vidíme na časomíře 35s a více propukáme v jásot a nekontrolovanou radost.