O Pohár starosty obce Lhotka

24.08.2013 14:00

O Pohár starosty obce Lhotka

V 10hod vycházel slavnostní průvod z louky pod Lhotkou, pokračoval přes náves kolem rybníka k hasičárně, kde byly slavnostně předány medajle.

Po rozchodu jsme se přemístily pod náš stan na louce. Průvodu se za Malé Přílepy Modré zúčastnily Jana, Miren, Vendy a Eliška, zbytek družstva se dostavil těsně před zahájením soutěže.¨

Úderem 14 hod. se začaly připravovat štafetové běhy. Ženských družstev bylo 8, takže konkurence veliká. Dnešní první překážkou na štafetě, bylo překonat balík slámy, tuto překážku zdolala Vendy, další dvě: Andy s Eliškou překonávaly příčné břevno. Poslední Alča probíhala gumama. Náš štafetový běh byl až 5. Na útok nastupujeme ve složení: LP Andy, PP Elda, troják Vendy, béčka Alena, mašina Mikejla, Jana savce a koš Miren. Rozhodčí plata připojil na stroj přetlakový ventil a první béčko od stroje. Po výstřelu běží všechno jako na drátkách, ale ouha, plato se po ukázce útoku dětí už nevrátilo zpátky na potřebnou vzdálenost, takže káď je moc blízko, Jana netrefila savce hned napoprvé a jak jí tekla voda ze savce a druhý savec od stroje jí uhýbá. Nakonec se zadařilo a naše proudařky ukončily v čase přesně 25s. Po nás daly lepší čas už jen chyňavská děvčata, která získala první místo. Nám, i po pátém místě štafety se ve finále povedlo dát druhý útok za 2 body, celkem tedy bodů 7 a celkově 2.místo, o třetí místo se dělily ženy  z Malých Přílep a Lužná s 8 body, s 11 body na děleném 6. místě umístily ženy z Králova Dvora a Zaječova. S 15 body na 8. místě skončily zdické ženy.

Všechny jsme byly překvapeny z konečného 2. místa. Ještě večer jsme poseděly pod stanem. Za tmy lhotečtí hasiči zapálili na louce pod lesem nápis LHOTKA a spustili ohňostroj.