O plaketu svatého Floriána, Nejdek

28.09.2013 10:00

O plaketu svatého Floriána Nejdek

V 8 hodin byl sraz u Jany. Všichni jsme kupodivu dorazily včas. Včera Myšák dovezl auto, které jsme na víkend s plnou nádrží vyhrály minulý týden v Hýskově.

Do Nejdku jsme dorazili úderem 10 hodiny. Strefily jsme se do slavnostního nástupu. Někdo běžel na nástup, jiný vyndaval materiál z auta a vleku. Na nástupu byl schválen muž v ženském družstvu. Nejdečtí nechali shnít plato a tak se letos běží přímo z asfaltu.. Janě se zdá, že žlutě vyznačené plato je menší než 2x2m. Wendy se nějak nemohla vejít, ale nakonec to daly. Specifikem nejdecké soutěže je, že proudaři musí při nástřiku dosáhnout vymezeného prostoru. Jana připojovala raději pomalu, Míše tekla voda všude kolem spoje na stroj, ale hned po došroubování přidala, Wendy přišlápla Elišce céčko a tak asi 30 cm nedoběhla. Andy chybělo asi 10 cm a jak si chtěla popotáhnout céčko, aby dosáhla vymezeného obdélníku, tak jí vylítla proudnice. Míša hned ubrala Andy s Eliškou zabraly a sestříkly v čase 28, 5s.

Ve 13, 20 byly odstartovány druhé pokusy. Nejprve předvedli hosté z Německa sranda ukázku požárního útoku provedenou dvěma klauny. Náš druhý útok je opět rozběhnut dobře. Andy má o jeden spoj více, aby měl Čolda dost času a ten jeden spoj navíc je znát, protože Andy vybíhá zároveň s Wendy, cestou sice Elišku téměř doběhne, ale opět jí chybí kousek k dosažení obdélníku. Čolda poučen z prvního pokusu, hned po odložení béček, běží dopředu, pomoci některé proudařce, pokud to bude potřeba. A bylo, pomáhal Andy a ta opět prostříkla. Sama uznala, že prostříkla alespoň 3 - 4 s.

Druhé místo je také pěkné, sice časy 28s a 24s na plechovky jsou tragické, ale skoro všechna družstva měla časy druhých pokusů nad 30s.

Ještě některá družstva podala proti nám protest, za pomoc béčkaře proudům. Nechtěli nám druhý pokus uznat, pro pomoc Čoldy Andree, ale Myšák, velmi dobře obeznámen s pravidly požárního sportu, toto velmi lehce vyvrátil. Dle pravidel nesmí při provádění pokusu pomoci nikdo z přihlížejících. Pomoc může pouze člen soutěžního družstva s tím, že nesmí držet  či sáhnout na proudnici. Nakonec protest hlavní rozhodčí neuznal, ale nás přístup ostatních družstev tak znechutil a otrávil, že budeme velmi zvažovat, zda se soutěže zúčastníme příští rok.

Požární útok probíhal ve složení : koš - Miren, savce - Jana,stroj - Míša,  béčka - Čolda, troják - Wendy, proudy - Andrea a Eliška.

Dalovice               26, 3s           25, 2s             1.

Mezirolí                29, 6s           32, 6s             3.

Unčín                   43, 6s           27, 0s             4.

Jáchymov            42, 3s           38, 7s             5.

Rožmitál              56, 5s           35, 7s             6.

MPM                   28, 5s            24, 6s             2.

Nová Role             N                 36, 6s             7.