Krajské kolo v požárním sportu, Rakovník

16.06.2013 07:30

Krajské kolo v požárním sportu

Na letošní krajské kolo jsme poctivě trénovaly a získaly jsme do našeho sboru novou členku, která nás bude reprezentovat, hlavně v běžeckých disciplínách. Na soutěž jsme cestovaly, jak je naším dobrým zvykem, v etapách. Myší rodina odjela už v sobotu omrknout terén a také podívat se na soutěže mužů.

Mirka objednala penzion, kde jsme se po ukončení soutěží ubytovaly. Poté jsme odešly do města na nákupy, po dotazu, kde je nejbližší nákupní centrum, nás slečna poslala do neuvěřitelně dlouhého kopce k Tescu. Cesta zpátky byla už veselejší. Večer dorazila Jana se Zuzkou a tak jsme vyrazily obhlédnout večerní Rakovník a dát si něco na zub. V zahrádce jsme vzbudily trochu rozruch, dobře jsme se pobavily a s výbornou náladou jsme se odebraly do penzionu. Ještě dlouho do noci jsme povídaly.

Ráno byl budíček opravdu nepříjemný, vstávat v neděli dobrovolně v 6 hod, to může jen nadšenec. Eliška volala, že už na nás čeká i s Martinou a polovičkou rodiny na hřišti, po ní jsme dorazily my a po nás ještě Myšák s Andreou a Míšou. Postavily jsme stan rozložily židličky, daly se do myšákovo česnečky a očekávaly jsme zahájení registrace. Po nástupu byl zahájen trénink na 100m překážkového běhu. Naše děčata běžela v pořadí Vendy Malá, Andy Štětková, Zuzka Hřebíková, Elda Bílá, Alča Najmanová, Irča Malá a Martina Jartimová. Neuvěřitelné se stalo skutkem. První - Vendy se v cíli zhroutila v čase 24, 47s. druhá - Andy nás svým výkonem potěšila, její čas 21, 80s byl povzbuzující, následovala Zuzka, která byla diskvalifikovaná za nespojení céčka na rozdělovač, když před tím spadla z kladiny a vyšlápla ze své tratě a ohrozila přihlížející diváky. V rychlém sledu jí napodobila Eliška, která při seběhu z kladiny neuvěřitelně šlápla do prázdna, její čas v cíli byl 32, 15s. Alena si stejně jako Andrea poradila se záludnostmi dráhy velmi dobře a její čas byl 24, 96s. Po ní nastoupila na start Irča, která se netrefila na náběh na kladinu a poranila si kotník tak, že musela vyhledat zdravotní službu. Jako poslední vyběhla Martina. Ta byla tak rozběhnutá, že když se ohýbala pro rotky, tak její tělo nepřibrzdilo, ale setrvačností běželo dál a ona upadla před kladinou. Hrdinsky se zvedla a v čase 30,13s proběhla cílem. Časy druhých pokusů: Vendy 25,88s, Andy N, Zuzka 21, 97s, Eliška 22, 94s, Alena 23, 75s, Irča 24,93s, Martina 24,15s. Časy které se sčítaly měly hodnotu 139, 08s.

Na štafetu se postavily - Eliška okno, Andrea příčné břevno, Zuzka kladina a rotky, Martina hasičák. Výsledný čas naší štafety byl 74,92s.

Po obědě se plnila disciplína požární útok. Hned první čas byl pod 30s a dosáhly ho Líchovy - 28, 89s, náš čas 32, 69s nás posunul na konečné 10 místo, v PÚ naše Modré skončily na hezkém 6. místě. K této disciplíně bych chtěla jen pro pořádek uvést, že od druhého útoku nefungovala světelná signalizace u pravého terče a tím byla velmi ztížena identifikace nastříkání terče pro závodnici u stroje. Jinak časomíra byla v pořádku. Náš pravý proud dosáhl času lehce nad 27s.

Umístění našich děvčat v běhu 100m překážek:

45. místo - Andrea

50. místo - Zuzka

61. místo - Eliška

69. místo - Alena

72. místo - Martina

75. místo - Vendula

77. místo - Irena

 foto: https://staramys.rajce.idnes.cz/