BL - Malé přílepy Modré, fotbalové hřiště Prostřední Lhota

14.07.2013 11:00

Brdská liga - Malé Přílepy Modré

Tak jsme se na tento den hezky vyspaly, večer jsme porůznu seděly u tribuny, kde hrál Robin Štafen z Kotenčic, nebo pod naším stanem, nebo prostě někde....

Budíčka jsme si dávat nemusely, protože ráno nás ze spacáků vytáhlo sluníčko a krásné ráno, které bylo předzvěstí celého vydařeného dne. Roztopily jsme pod kotlem, kde se bude připravovat hovězí gulášek pro hladové krky, na plynovém vařiči kolem deváté už voněla česnečka, také byly připraveny párky, kolobásky, hermelíny a uzená kuřecí stehna. Po prasátku se zaprášilo už včera, na prvním dni letošního prvního dvojkola. Všechno bylo nachystáno, ženy z Chotilska opět vypomáhaly při prodeji ve stánkách, stejně tak se činila i naše děvčata v čele s Maruškou Štětkovou, která po oba dny obsluhovala a zárověň měla dozor nad pokladnou. I dnes přijela časomíra z Horních Hbit, spolu s manželi Kolářovými a pomocníkem startéra Jardou Bartůňkem.

Po slavnostním nástupu, ke kterému Jana zavelela chviličku po 11 hodině, zazněla naším sborem dodaná krásně zpívaná státní hymna, která musí na každém kole BL zaznít a to buď při zahájení, nebo na závěr soutěže. Losování se ujala proudařka Eliška  vylosovala č. 11. Taky dobrý, jdeme jako třetí ženské družstvo, po nás jdou ještě Radětické, Chotilské, Broumské, Bezděkovské, Nová Ves p. P., Sloupecké a Líchovské ženy. Toto znamená dát co nejlepší čas hned v základním kole, pokud možno postoupit přímo.

Do útoku nastupujeme ve stejném složení jako včera, Andee pořád ještě není dobře a tak tedy odpočívá. Útok máme rozběhnut velmi pěkně a výsledný čas nás potěšil - 19, 92s. Po ukončení útoku a připravení si materiálu pro případné rozstřely se téměř celé naše družstvo vydalo pomáhat do stánku s občerstvením. U točeného a limči kralovala, stejně jako včera, Vendy Římalová, vždy s některým kolegou z mužského družstva Chotilska.

Po ukončení základního kola je jasné že našimi soupeřkami jsou děvčata z Radětic. Porovnáním našich časů z rozstřelu je jasné, že dál postupují radětické. Náš čas je 21, 72s / Zuzka/ a 18, 69s / Eliška/. Zuzku hodně zkrátilo céčko, které od rozdíku vylítlo nahoru. Radětických čas byl 19, 67s.

Jako pořadalky jsme se umístily na krásném 6. místě z 10 družstev.

Den se velmi vydařil, jak soutěžně, organizačnět tak i po stránce obchodní.

Po vyhlášení výsledků, předání cen a nezbytném fotografování jsme se dali do úklidu. Trvalo hodnou chvíli, než byly zlikvidovány tratě, naloženy kádě, plata, koberce, stoly, lavice, vyčištěné toalety, uklizené stánky s občerstvením a v neposlední řadě uklizeny a napytlovány odpadky.

Jsme rády, že dnešek je u konce, počasí nám přálo po oba dny a také jsme získaly trochu bodů do hodnocení BL, během týdne zkoukneme videa, která jak doufáme odhalí příčinu problému zkrácených céček, jak u Elišky, tak i u Zuzky.

foto:  https://staramys.rajce.idnes.cz